GODZINY OTWARCIA BIURA
I OBSŁUGI TELEFONICZNEJ

PONIEDZIAŁEK - PIĄTEK 8-14

tel.: 71 74 000 22
881 752 813
ul. Kościuszki 35a 50-011 Wrocław

Działalność edukacyjna i konsultacje prawne

19 MARCA 2018

Zapraszamy wszystkich Seniorów na bezpłatne konsultacje w sprawach konsumenckich (czyli umowach zawieranych z przedsiębiorcami dla celów prywatnych). Jeśli Seniorzy mają problem z nieuczciwym przedsiębiorcą, zostali oszukani przy zawieraniu umowy, reklamacja Seniora została odrzucona, oferujemy naszą pomoc i poradę wykwalifikowanych specjalistów. Najbliższe spotkanie odbędzie się w dniu 26 marca 2018 roku w godzinach 11-13 we Wrocławskim Centrum Seniora, s. 28.

17 STYCZNIA 2017

Z przyjemnością zapraszamy na prelekcję pt. Jak bezpiecznie zawrzeć umowę, którą Stowarzyszenie AQUILA poprowadzi w ramach obchodów Dnia Babci i Dziadka organizowanego we Wrocławskim Centrum Seniora. Wykład odbędzie się w dniu 2.02.2017 w godz. 12-14 roku w sali 210. W trakcie prelekcji Seniorzy nie tylko uzyskają wiele cennych informacji dotyczących ich jako konsumentów, ale również będą mogli w ramach panelu dyskusyjnego omówić nurtujące ich zagadnienia konsumenckie.

16 STYCZNIA 2017

Serdecznie zapraszamy w dniu 20.01.2017 roku w godz. 10 – 18 do Centrum Handlowego Marino, gdzie Wrocławskie Centrum Seniora organizuje Dzień Babci i Dziadka. W ramach wydarzenia przewidziano dla Seniorów wiele atrakcji. Stowarzyszene AQUILA  w ramach swojego stoiska będzie dla Państwa dostępne przez całą imprezę.

28 GRUDNIA 2016

Miło jest nam poinformować, że w roku 2017 będziemy prowadzić dla Seniorów we Wrocławskim Centrum Seniora bezpłatne konsultacje w sprawach konsumenckich (czyli umowach zawieranych z przedsiębiorcami dla celów prywatnych). Jeśli Seniorzy mają problem z nieuczciwym przedsiębiorcą, zostali oszukani przy zawieraniu umowy, reklamacja Seniora została odrzucona, oferujemy naszą pomoc i poradę wykwalifikowanych specjalistów.

Spotkania odbywać się będą w każdy czwarty poniedziałek miesiąca w godzinach 11-13 we Wrocławskim Centrum Seniora, s. 28. Konkretne daty spotkań to: 23.01, 27.02, 27.03, 24.04, 22.05, 26.06, 25.09, 23.10, 27.11.

Osoby zainteresowane skorzystaniem z naszych porad proszone są o wcześniejszy kontakt telefoniczny pod numerem telefonu Stowarzyszenia  71 74 000 22 (czynny pn. – pt. w godz. 9-15).

11 PAŹDZIERNIK 2016

Stowarzyszenie w ramach prowadzonych działań edukacyjnych od maja 2016 roku prowadziło cykl spotkań we Wrocławskim Centrum Seniora. W trakcie zajęć poruszane były zagadnienia, z którymi seniorzy spotykają się na co dzień. Wśród poruszanej problematyki omówione zostały takie kwestie jak gwarancja i rękojmia ze wskazaniem podobieństw i różnic między tymi pojęciami, wskazówki dotyczące tego, z której instytucji lepiej korzystać i dlaczego, praktyczne aspekty związane z reklamowaniem towarów przez konsumentów, wskazówki dotyczące tego w jaki sposób reagować w przypadku negatywnego stanowiska przedsiębiorcy na złożoną reklamację. Ponadto w trakcie spotkań z seniorami poruszone zostały również zagadnienia związane z nieuczciwymi działaniami ze strony przedsiębiorców telekomunikacyjnych, których ofiarami najczęściej padają osoby starsze, a które są w ostatnim czasie dość powszechnie spotykane. Obok wskazania na czym polegają nieuczciwe praktyki i jakie są konsekwencje zawarcia umowy w wyniku stosowania tychże praktyk seniorzy dowiedzieli się co można zrobić w sytuacji, w której padło się ofiarą nierzetelnego przedsiębiorcy telekomunikacyjnego oraz gdzie można szukać pomocy.

Annual Conference on European Consumer Law 2019

W dniach 10-11.10.2019 roku wzięliśmy udział w Annual Conference on European Consumer Law 2019 w Trewirze (Niemcy). To jedno z najważniejszych europejskich wydarzeń poświęconych ochronie praw konsumentów. Wśród prelegentów znaleźli się wysokiej rangi przedstawiciele europejskich organizacji zajmujących się prawami konsumenta, m.in. Dyrekcji Generalnej ds. Sprawiedliwości i Konsumentów, Ecommerce Europe, BEUC ...
Czytaj dalej

Wrocławskie Dni Seniora 2019

Zapraszamy Seniorów do aktywnego uczestniczenia we wszystkich wydarzeniach w trakcie wrocławskich Dni Seniora, które odbywają się od 6 września do 6 października. W ramach święta Seniorów będzie można m.in. skorzystać w dniu 15 września w godzinach 10-15 w Strefie Kultury Wrocław (dawny Impart) przy ul. Mazowieckiej 17 z bezpłatnego poradnictwa ...
Czytaj dalej

XXIX Forum Ekonomiczne w Krynicy

Srebrny Konsument – bezpieczny konsument, czyli jak być mądrym przed szkodą i kto pomoże po szkodzie!   Pod takim hasłem przebiegła debata w dniu 5 września 2019 roku na Forum Ekonomicznym w Krynicy, gdzie wśród prelegentów znalazła się m.in. Małgorzata Miś – Prezes Stowarzyszenia Aquila. Do debaty zostali również zaproszeni przedstawiciele ...
Czytaj dalej

Turniej Wojów Piastowskich

Zapraszamy serdecznie na Turniej Wojów Piastowskich pod Ślężą! W dniach 5 – 7 lipca 2019 roku mogą Państwo zobaczyć jak wyglądało życie Słowian. Szczegółowe informacje znajdą Państwo na poniższym plakacie.
Czytaj dalej

Regionalne ośrodki konsumenckie

Z przyjemnością informujemy, że od dnia 1.04.2019 roku wraz z fundacją Krajowy Instytut Gospodarki Senioralnej uruchomiliśmy w Polsce 10 regionalnych ośrodków konsumenckich. W każdym z nich konsument otrzyma pomoc prawną w postaci porady prawnej i/lub sporządzenia pism (w tym pism procesowych i wniosków ADR). Zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej www.dlakonsumenta.pl, ...
Czytaj dalej