GODZINY OTWARCIA BIURA
I OBSŁUGI TELEFONICZNEJ

PONIEDZIAŁEK - PIĄTEK 8-14

tel.: 71 74 000 22
ul. Kościuszki 35a 50-011 Wrocław

Działalność edukacyjna i konsultacje prawne

19 MARCA 2018

Zapraszamy wszystkich Seniorów na bezpłatne konsultacje w sprawach konsumenckich (czyli umowach zawieranych z przedsiębiorcami dla celów prywatnych). Jeśli Seniorzy mają problem z nieuczciwym przedsiębiorcą, zostali oszukani przy zawieraniu umowy, reklamacja Seniora została odrzucona, oferujemy naszą pomoc i poradę wykwalifikowanych specjalistów. Najbliższe spotkanie odbędzie się w dniu 26 marca 2018 roku w godzinach 11-13 we Wrocławskim Centrum Seniora, s. 28.

17 STYCZNIA 2017

Z przyjemnością zapraszamy na prelekcję pt. Jak bezpiecznie zawrzeć umowę, którą Stowarzyszenie AQUILA poprowadzi w ramach obchodów Dnia Babci i Dziadka organizowanego we Wrocławskim Centrum Seniora. Wykład odbędzie się w dniu 2.02.2017 w godz. 12-14 roku w sali 210. W trakcie prelekcji Seniorzy nie tylko uzyskają wiele cennych informacji dotyczących ich jako konsumentów, ale również będą mogli w ramach panelu dyskusyjnego omówić nurtujące ich zagadnienia konsumenckie.

16 STYCZNIA 2017

Serdecznie zapraszamy w dniu 20.01.2017 roku w godz. 10 – 18 do Centrum Handlowego Marino, gdzie Wrocławskie Centrum Seniora organizuje Dzień Babci i Dziadka. W ramach wydarzenia przewidziano dla Seniorów wiele atrakcji. Stowarzyszene AQUILA  w ramach swojego stoiska będzie dla Państwa dostępne przez całą imprezę.

28 GRUDNIA 2016

Miło jest nam poinformować, że w roku 2017 będziemy prowadzić dla Seniorów we Wrocławskim Centrum Seniora bezpłatne konsultacje w sprawach konsumenckich (czyli umowach zawieranych z przedsiębiorcami dla celów prywatnych). Jeśli Seniorzy mają problem z nieuczciwym przedsiębiorcą, zostali oszukani przy zawieraniu umowy, reklamacja Seniora została odrzucona, oferujemy naszą pomoc i poradę wykwalifikowanych specjalistów.

Spotkania odbywać się będą w każdy czwarty poniedziałek miesiąca w godzinach 11-13 we Wrocławskim Centrum Seniora, s. 28. Konkretne daty spotkań to: 23.01, 27.02, 27.03, 24.04, 22.05, 26.06, 25.09, 23.10, 27.11.

Osoby zainteresowane skorzystaniem z naszych porad proszone są o wcześniejszy kontakt telefoniczny pod numerem telefonu Stowarzyszenia  71 74 000 22 (czynny pn. – pt. w godz. 9-15).

11 PAŹDZIERNIK 2016

Stowarzyszenie w ramach prowadzonych działań edukacyjnych od maja 2016 roku prowadziło cykl spotkań we Wrocławskim Centrum Seniora. W trakcie zajęć poruszane były zagadnienia, z którymi seniorzy spotykają się na co dzień. Wśród poruszanej problematyki omówione zostały takie kwestie jak gwarancja i rękojmia ze wskazaniem podobieństw i różnic między tymi pojęciami, wskazówki dotyczące tego, z której instytucji lepiej korzystać i dlaczego, praktyczne aspekty związane z reklamowaniem towarów przez konsumentów, wskazówki dotyczące tego w jaki sposób reagować w przypadku negatywnego stanowiska przedsiębiorcy na złożoną reklamację. Ponadto w trakcie spotkań z seniorami poruszone zostały również zagadnienia związane z nieuczciwymi działaniami ze strony przedsiębiorców telekomunikacyjnych, których ofiarami najczęściej padają osoby starsze, a które są w ostatnim czasie dość powszechnie spotykane. Obok wskazania na czym polegają nieuczciwe praktyki i jakie są konsekwencje zawarcia umowy w wyniku stosowania tychże praktyk seniorzy dowiedzieli się co można zrobić w sytuacji, w której padło się ofiarą nierzetelnego przedsiębiorcy telekomunikacyjnego oraz gdzie można szukać pomocy.

Zamknięte biuro w dniu 6 grudnia 2018 roku

Szanowni Państwo, w dniu 6 grudnia 2018 roku biuro oraz linia telefoniczna będą nieczynne. W razie pytań prosimy o kontakt e-mailowy na adres kontakt@prawo-konsumenckie.pl. Za utrudnienia serdecznie przepraszamy.
Czytaj dalej

Wygraliśmy konkurs ogłoszony przez UOKiK

Z przyjemnością informujemy, że Stowarzyszenie Aquila jako jedna z trzech organizacji wygrało ogłoszony przez przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów otwarty konkurs ofert na realizację zadania publicznego w roku 2018 w zakresie upowszechniania i ochrony praw konsumentów przez organizacje konsumenckie. Wynikiem naszej pracy chętnie podzielimy się z Państwem już wkrótce! ...
Czytaj dalej

Zajęcia dla uczniów i nauczycieli z terenu miasta Wrocławia

Szanowni Państwo, serdecznie zapraszamy na zajęcia z zakresu praw konsumentów dedykowane dla uczniów i nauczycieli z terenu miasta Wrocławia, które przeprowadzać będzie zaprzyjaźnione z nami Stowarzyszenie Euro-Concret z Wrocławia.   Szczegółowe informacje znajdą Państwo na stronie internetowej http://euro-concret.pl/mam-prawa-i-nie-zawahamk-sie-ich-uzyc-zajecia-dla-uczniow-i-nauczycieli-z-terenu-miasta-wroclawia/ .
Czytaj dalej

Zajęcia dla Seniorów z aglomeracji wrocławskiej i katowickiej

Szanowni Państwo, serdecznie zapraszamy na zajęcia z zakresu praw konsumentów dedykowane dla Seniorów z aglomeracji wrocławskiej i katowickiej, które przeprowadzać będzie zaprzyjaźnione z nami Stowarzyszenie Euro-Concret z Wrocławia.   Szczegółowe informacje znajdą Państwo na stronie internetowej http://euro-concret.pl/mam-prawa-i-nie-zawaham-sie-ich-uzyc/ .
Czytaj dalej

Świadomy Konsument Senior w ramach Dni Seniora 2018

Z okazji Dni Seniora 2018 zorganizowaliśmy wydarzenie pn. Świadomy Konsument Senior. Zapraszamy Seniorów, którzy chcą skorzystać z bezpłatnych konsultacji w sprawach konsumenckich do naszego biura, które mieści się przy ul. T. Kościuszki 35a we Wrocławiu. Porad udzielamy w godzinach 11-13 w następujących dniach: 18.09, 20.09, 25.09, 27.09, 2.10, 4.10 oraz ...
Czytaj dalej