GODZINY OTWARCIA BIURA
I OBSŁUGI TELEFONICZNEJ

PONIEDZIAŁEK - PIĄTEK 8-14

tel.: 71 74 000 22
881 752 813
ul. Kościuszki 35a 50-011 Wrocław

Rekonstrukcja historyczna

Członkowie Stowarzyszenia to grupa osób zainteresowanych dziejami średniowiecznymi, których pasją jest odtwarzanie życia codziennego w dawnych czasach we wszystkich jego aspektach. Poza rekonstrukcją uzbrojenia i walki z okresu średniowiecza Stowarzyszenie zajmuje się także szeroko pojętą kulturą materialną, tj. m.in. tańcem, strojami, zabawami, łucznictwem, wytwarzaniem trunków na podstawie średniowiecznych receptur, wyrobami rękodzielniczymi. W ramach działalności Stowarzyszenie organizuje pokazy, festyny, lekcje żywej historii czy też imprezy firmowe. Członkowie Stowarzyszenia biorą także udział w turniejach rycerskich i wielu innych imprezach.

Stowarzyszenie posiada bogate doświadczenie w zakresie promowania historii średniowiecznej. Od początku działalności członkowie Stowarzyszenia brali udział w licznych turniejach rycerskich w całej Polsce (m.in. w Książu, Opolu, Byczynie, Bolkowie, Rzeszowie, Drahimiu i.in.), oraz we różnego rodzaju pokazach i festynach. Dwukrotnie członkowie Stowarzyszenia brali udział w finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (w Żmigrodzie i na Rynku wrocławskim). Stowarzyszenie posiada także doświadczenie w pracy z dziećmi (w wieku przedszkolnym i szkolnym), dla których organizowało festyny i pokazy. W 2008 roku współpracowaliśmy z Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Oleśnicy, mieszczącym się na Zamku Piastów Śląskich.

Jako Stowarzyszenie współpracujemy zarówno z administracją publiczną jak i z organizacjami pozarządowymi. 24.06.2008 wzięliśmy udział w przemarszu Radnych Miasta Wrocławia o okazji święta miasta.